Стружанецот Христијан Миладинов сними cover верзија на ,,Усни на усни“ од Тоше Проески

- Локални, Музика
286

Младиот музичар Христијан Миладинов од Струга, сними cover верзија на песната ,,Усни на усни“, еден од најголемите хитови од Тоше Проески.

,,Тоше отсекогаш бил еден од моите најголеми инспирации. Јас сум од генерацијата која израсна со неговите песни, а ја избрав токму оваа бидејќи ни зборува за нераскинливата врска меѓу музиката и љубовта. Токму она што ме води како уметник.,, -изјави Миладинов за Strugaonline

Toj најавува две нови негови авторски песни што публиката ќе има можност да ги слушне наскоро.

Strugaonline

Facebook Коментари