ТОП Вести

Убедлива победа на пионерите на КЛ7 Струга над РК Сани од Охрид

- Локални, Спорт
690

Најмладата селекција на КЛ7 Струга ја забележа осмата победа во пионерската лига и успеа да го задржи првото место во групата, место кое води на финалната завршница.

Пионерите убедливо ги совладаа своите врсници од Охрид, екипата на РК Сани 14 со резултат 12:27.

Натпреварот започна со серија од 0:3 на КЛ7 Струга, домаќините успеаа за момент да се вратат во игра и да дојдат до резултат 4:6, но потоа повторно следеше нова серија на Струга од 1:6 и за конечните по првите 20 минути игра, 5:12.

Второто полувреме продолжи во истото темпо, разликата се зголемуваше за максимална разлика од  15 погодоци и конечни 12:27