Утре Струга без вода, а струја и вода ќе нема во повеќе струшки села

- Локални
985

 Поради активности на „ЕВН Македонија“ утре, 15.11.2018, во период од 10:00 до 16:00 часот ќе има прекин на електрична енергија во селата Калишта, Радожда, Франгово, Радолишта, Вишни, Шум, Заграчани, Ќафасан, Тефериќ, хотелите „Изгрев“ „Бисер“, „Макпетрол’ како и прекин на водоснабудвањето во пумпите за вода во Шум и Хец Вишни.
Поради истите причини, Play radio, Radio 102-ka и  Радио Rrapi нема да се во можност да емитуваат програма.
Strugaonline
фото: архива

Facebook Коментари