(ВИДЕО): РК Струга на гости во Ресен загуби од РК Преспа

- Локални, Спорт
395

Во рамките на првата македонска машка ракометна лига екипата на РК Струга го загуби дерби натпреварот со РК Преспа со резултат 21:20. Со ракометарите од противничката екипа нашите ракометари играа на гостински терен во Ресен. Стануваше збор за неизвесен натпревар во кој се играше гол за гол, а нашите ракометари на одмор отидоа со водство од 8:10, но, ракометарите на Преспа сепак славеа на крајот од натпреварот.

Инаку, РК Струга иако играше на гостински терен, на трибините во Ресен имаше многу наши навивачи кои отпатуваа за да им дадат поддршка.

Patkari vo Resen….

Gepostet von Strugaonline am Sonntag, 15. April 2018

Извор и фото: Strugaonline

Facebook Коментари