Во болницата во Струга донесено починато три-годишно девојче

- Локални, Хроника
563

На 11.08.2019 година во 10,20 часот од Медицинскиот центар Струга било пријавено дека од страна на А.Ј.(25) од Шведска било донесено починато девојче на возраст од три години, без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари