Во помошна просторија во струшко Октиси пронајден починат 83-годишен човек

- Локални, Хроника
141

На 16-ти март 2020 година, околу 12:35 часот во СВР Охрид било пријавено дека во струшкото село Октиси, во помошна просторија, бил пронајден починат 83-годишниот Ј.С.

– Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од Полициската станица од Струга и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот е предадено за обдукција, информираат од МВР.

извор: МВР

фото: архива

Facebook Коментари