Започнува новата сезона во супер-лигата, РК Струга утре игра со Работнички

- Локални, Спорт
243

Денеска започнува новата сезона во машката ракометна супер-лига. Првиот натпревар во првото коло  го играат екипите на Металург 2 и Металург со почеток во 18:00 часот.  Утре во 13:00 часот РК Струга гостува во Скопје каде ќе се сретне со екипата на Работнички. Од 19:00 часот во сабота  играат Пролет 62 и Охрид, а во истиот термин ќе се сретнат и Радовиш и Вардар Јуниор. На 10-ти септември (вторник) Пелистер игра против Бутел Скопје.

Strugaonline

 

Facebook Коментари