Заврши осминафиналето на турнирот во Враништа, четвртфиналето започнува во петок

- Локални, Спорт
220

Синоќа завршија осминафиналните натпревари на турнирот во мал фудбал ВРАНИШТА 2023. Ова се постигнатите резултати:

1/8 ОСМИНАФИНАЛНИ НАТПРЕВАРИ

Недела 21.05.2023

20:30 Слатино – Ресторан Разбој (1:0); 1:1; 1:2 (по изведување на пенали)

21:30 Станица и Викса пром – Гостилница кај Мече 0:0; 0:2

Понеделник 22.05.2023

20:00 Камионски делови Босс – Галичник хризантема (2:1); 6:1

21:00 АСП Пак – Сквер кафе (1:2); 3:3 – 4:3 (по изведување на пенали)

22:00 Дебрца Експрес – Авто плац Нити (2:0); 3:1

1/8 ОСМИНАФИНАЛНИ НАТПРЕВАРИ

Вторник 23.05.2023

20:00 Бел мерцедес – Кафе бар 9 (3:1); 6:2

21:00 Фасада Чајник – Митротек (0:2); 3:3 5:4 (по изведување на пенали)

22:00 Б.З Груп Враништа – ДООЕЛ Ноче (3:1); 7:1

Денеска и утре се слободни денови на турнирот.

Четвртфиналните натпревари се предвидени за петок и сабота,  во нив се среќаваат екипите :

Петок 26.05.2023

20:30 Ресторан Разбој – АСП Пак

21:30 Фасада Чајник – БИЗИ Груп Враништа

Сабота 27.05.2023

20:30 Бел мерцедес – Гостилница кај Мече

21:30 Камионски Делови БОСС – Дебрца Експрес

 

Facebook Коментари