Женски ракомет денеска и утре во Струга

- Локални, Спорт
92

Во рамките на првата супер-лига во женска конкуренција, денеска ЖРК Стружанка Струга (сениорки) на домашен терен играат со скопскиот тим на ЖРК Вардар.

Во недела, исто така на домашен терен, пионерките на ЖРК Стружанка-Струга ќе се сретнат со тимот на ЖРК „Кале МК“ од Кичево.

Двата натпревари се играат во спортската сала „Нико Нестор“ со почеток во 16:00 часот.

Strugaonline

Facebook Коментари