Жител на село Подгорци се обидел да силува малолетна девојка

- Локални, Хроника
569

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против 24-годишниот А.А. од струшкото село Подгорци.

– На 23-ти август 2019 година, во неговиот дом се обидел да изврши обљуба брз малолетна девојка, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари