Жител на село Шум физички нападнал скопјанец на плажа во Kалишта

- Локални, Хроника
181

Полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против А.К.(37) од струшкото село Шум, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „насилство “. Тој, на 02.08.2019 година, на плажата во Калишта, започнал вербална расправија со В.С.(56) од Скопје а потоа и физички го нападнал.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари