ЖКК Струга 2009 славеше над екипата на Баскет Кам

- Локални, Спорт
184

Во рамките на шестото коло од  првата кошаркарска лига во женска конкуренција екипата на ЖКК Стрѕга 2009 ја совлада екипата на Баскет кам со резултат 56:55 ( по четвртини 15:11, 14:16, 15:08 ; 12:20 )

Најефикасна во струшката екипа беше Модева со 21 поен, Чолакова постигна 12, Стојановска 8, а Устијаноска 6 погодоци. Кај гостите најдобра беше Поп-Димитровска по 23 погодоци.

Strugaonline

Facebook Коментари