ЖКК Струга 2009 славеше над Студент Академија со резултат 47:68.

- Локални, Спорт
110

Во рамките од првата кошаркарска лига во женска конкуренција ЖКК Струга 2009 ја совлада екипата на Студент Академија со резултат 47:68. По четвртини (12:15 ; 15:17; 09:19 ; 11:17 )

Најдобри во нашата екипа беа Чолакова со 21 погодок, Знедели имаше 13, а Модева постигна 10 поени.

Strugaonline

Facebook Коментари