ЖКК Струга 2009 со убедлива победа над ЖКК Гостивар

- Локални, Спорт
57

Во рамките на седмото коло од Прва лига во женска конкуренција, ЖКК Струга 2009 славеше убедливо над ЖКК Гостивар со резултат 81:32.

По четвртини ( 23:06;24:09;19:08;15:09 )

Најдобри стрелци во нашиот тим беа Зендели со 23 погодоци , Белеска 17 , Чочороска 16, Укоска 8 и Пешиноска 6 погодоци. Кај гостите најдобра беше Петреска со 12 погодоци.

Strugaonline

 

Facebook Коментари