ЖКК Струга 2009 загуби од ЖКК Охрид во рамки на јуниорската лига запад

- Локални, Спорт
188

Во рамки на Јуниорската лига запад ЖКК Струга 2009 загуби од Ж.К.К.Охрид 39:41 (12:08;06:11;04:06;17:16) Белкоска 15п, Муртезаи 6п, Синикоска 5п, Крацоска и Муртиши по 4п, Хиса 3п, Алесиеска и Незири 1 поен.

Кај гостите најдобра беше Ѓорѓиеска со 19 поени.

,,Цел натпревар беше резултатска клацкалица, влеговме во последни 3 мин.со 6 поени предност, но со неколку лоши одлуки ги вративме во игра, а тие беа помирни во пенал завршница и јас им честитам на заслужена победа.“-изјави за Strugaonline тренерот Владимир Ѓоровиќ.

Strugaonline

Facebook Коментари