ЖРК Стружанка на домашен терен славеше над ЖРК Пелистер

- Локални, Спорт
130

Екипата на ЖРК Стружанка ја совлада екипата на ЖРК Пелистер во натпреварот кој викендов се играше во Струга. Ова беше последен натпревар од оваа сезона што се играше на домашен терен.

На крајот од овој меч, ЖРК Стружанка го совлада противникот со резултат  26:21 и само го потврди успехот кој го постигна оваа сезона.

Strugaonline

Facebook Коментари