ЖРК Стружанка -сениорки со убедлива победа над ЖРК Ѓорче Пeтров

- Локални, Спорт
147

Во рамките на прва супер-лига во женска конкуренција, женскиот ракометен клуб „Стружанка“-Струга -сениорки, на домашен терен се сретна со екипата на ЖРК Ѓорче Петров од Скопје. Нашите ракометарки покажаа одлична игра и целосна доминација и противникот од Скопје го совладаа со голема резултатска разлика од 38:19.

Следно, нашите ракометатки гостуваат во Куманово.

Strugaonline

фото: архива

Facebook Коментари