До крајот на оваа недела ќе преовладува сончево и топло време

- Македонија
198

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 21 до 28 степени. Во наредните денови ќе преовладува речиси идентично време како денешното со максимални 27 степени низ Македонија. Заладување се очекува од понеделник.

Извор: УХМР

Facebook Коментари