Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во својот автомобил

- Македонија, Хроника
640

Македонскиот поп пејач Влатко Илиевски синоќа околу 23 часот на ул.„3-та Македонска Бригада“ е пронајден мртов во својот автомобил „Тојота“, информираат од МВР.

Од МВР засега нема информации за причините за смртта на Илиевски.

Истрагата е во тек.

Извор: .alsat-m.tv

фото: архива

Facebook Коментари