Време: Променливо облачно со дожд и грмежи

- Македонија
195

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд, на места пороен и проследен со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 15 до 24 степени. Слична временска состојба се очекува и во среда и во четврток. Стабилизација се очекува од петок.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари