Време: Променливо облачно и студено со северен ветер

- Македонија
112

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време. Во раните утрински часови имаше слаби локални врнежи од дожд, а во текот на денот ќе биде студено со засилен северен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 6 до 11 степени. Во наредните дба дена ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и дневна температура која ќе се движи во интервал од 5 до 12 степени.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари