Време: Променливо облачно со слаб снег на запад

- Македонија
242

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Во крајните западни делови со повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат во интервал од 1 до 13 степени. Утре ќе преовладува слично време но со пониски дневни температури, односно максимални 8 низ Македонија. Во попладневните часови со подолги сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Извор:УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари