Време: Променливо облачно со локален дожд

- Македонија
127

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време, претпладне претежно во јужните и југозападните делови ќе има локални врнежи од дожд. Дневната температура ќе се движи во интервал од 16 до 21 степен. Во наредните три дена ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, по одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари