Време: Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
102

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 2 до 11 степени. Слично време ќе преовладува и утре, а од сабота на места се очекуваат локални врнежи од дожд и благ пораст на температурата.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари