Време: Сончево со мала облачност

- Македонија
79

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а УВ индексот ќе има вредност 9. Дневната температура ќе се движи во интервал од 22 до 34 степени. Во наредните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, краткотрајни врнежи од дожд се очекуваат во петок и сабота попладне, а максималната дневна температура ќе биде во пораст.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари