Време: Сончево со слаб ветер

- Македонија
63

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со слаб ветер претежно од југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 16 до 21 степен. Во наредните три дена ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со температури со тенденција на опаѓање. Утре дневната температура ќе достигне максимални 16, а во петок 14 степени.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари