Време: Сончево со умерена облачност и слаб ветер

- Македонија
81

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Дневната температура ќе се движи во интервал од 16 до 20 степени. Слично време со температура во интервал од 17 до 22 степени ќе преовладува во наредните три дена.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари