Време: Умерено облачно со услови за дожд

- Македонија
165

Денеска во Македонија ќе преовладува умерено облачно време, во северните делови со услови за краткотраен попладневен дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8, а дневната температура ќе се движи во интервал од 17 до 31 степен. Утре ќе биде сончево со мала облачност и со слаб умерен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 26 до 34 степени.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари