Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност

- Локални, Македонија
103

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието повремено умерен ветер од северен правец. УВ=8

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност.

Извор: УХМР

StrugaOnline

Facebook Коментари