29-годишна охриѓанка паднала од зграда на улицата „Ванчо Питошески“

- Хроника
116
На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР Охрид, пријавено дека, на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, од зграда паднала Н.К.Д.(29). Taa била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на настанот.
Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари