ТОП Вести

Хроника

Стружанец каснат од куче германски овчар

На 24-ти овој месец, во 15:30 часот, во Полициската станица во Струга, 49-годишниот М.М. од Струга пријавил дека истиот ден, во 14:00 часот ...

Едно лице загина,а двајца се повредени во сообраќајка на патот Кичево –Охрид

На 20.05.2019 година во 13.55 часот, на магистралниот пат Кичево –Охрид, во близина на кракот за кичевското село Добреноец, случена е сообраќајна незгода ...

Сообраќајка на патот Охрид-Струга, потешко повредена 37-годишна жена

На 16-ти ман 2019 година, во 07:45 часот, на регионалниот пат Охрид-Струга, во близина на приклучокот за магистралниот пат Охрид-Кичево, се случи сообраќајна ...

Сообраќајна несреќа во Струга, повредена е 69-годишна жена

На 30-ти април 2019 година, во 21:30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Владо Малески“ со улицата „Ѓуро Салај“ во Струга ...

Опожарено возило кај Мислешевски пат

Од ТППЕ -Струга информираат дека се случил пожар во автомобил што бил во движење. Настанот се случил кај Мислешевски пат. По брзата реакција ...

Лице од Горно Татеши нападнало лице од Кичево во Струга

На деветнаесетти март оваа година околу 10 часот и 30 минути, на улицата „Партизанска“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со ...

Стружанец каснат од куче скитник

На 14-ти овој месец, во 02:00 часот било пријавено дека стружанец бил каснат од куче. Според информациите од МВР, инцидентот се сллучил на ...

Eдно лице е повредено во сообраќајна незгода во Струга

На 14-ти овој месец, во 14:30 часот, во Полициската станица во Струга било пријавено дека се случила сообраќајна незгода на крстосницата од регионалниот ...

Лице од Долна Белица нападнало лице од Октиси во Струга

На десетти март оваа година, околу 16 часот и 30 минути, на улицата „Ѓуро Салај“ во Струга нарушен е јавниот ред и мир ...

На „Ќафасан“ приведено лице од Стоп листата на МВР

На Граничниот премин „Ќафасан“, вчера, околу 12:00 часот, при пасошка контрола, било констатирано дека 33-годишниот Б.С. од Скопје се наоѓа на Стоп листата ...
error: