• Oбука за млади менаџери, пријави се и биди дел од најдобрите!

  Биди дел од групата обучени млади менаџери со цел да научиш да бидеш вреден, организиран, креативен, продуктивен, темелен, одлучен и информиран. „Креиравме специјална наменета обука за тебе со цел да стекнеш навики за добра организација, одлучност ...

 • РК Струга убедливо славеше над РК Борец

  Нашите ракометари од РК Струга вчера убедливо славеа над екипата на Борец со резултат 40:22. Може слободно да се заклучи дека овој натпревар нашите ракометари го добија лесно бидејќи уште од почеток се надзираше победата. На ...

 • МТСП:Рекордни 1,1 милијарда денари за новиот план за вработување во 2019 година

  Министерството за труд и социјална политика, Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, Агенцијата за вработување на РМ и другите вклучени чинители започнаа со подготовка на новиот Оперативен план за активни мерки и програми за ...

 • Денеска РК „Струга“ на домашен терен игра со РК „Борец“

  Денеска во 18:00 часот во спортскиот центар „Тими“ во Струга, во рамките на Супер-лигата ќе се одигра натпреварот помеѓу РК Струга и РК Борец. Бидете дел од публиката и со аплаузи изразете ја својата поддршка за ...

 • Физичка пресметка на две групи во Вевчани

  На 17-ти ноември оваа година, околу 03 часот, пред угостителски објект во Вевчани, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка во која учествувале Т.П. (28), Д.К.(35) и А.Б.К. (28) од една страна и група малолетни ...

Oбука за млади менаџери, пријави се и биди дел од најдобрите!

Биди дел од групата обучени млади менаџери со цел да научиш да бидеш вреден, организиран, ...

РК Струга убедливо славеше над РК Борец

Нашите ракометари од РК Струга вчера убедливо славеа над екипата на Борец со резултат 40:22. ...