ТОП Вести

Македонија

Од полноќ поевтинуваат Еуросупер БС-95 и мазутот

Од ноќеска на полноќ се намалуваат цените на Еуросупер БС-95 и мазутот. Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, цената на Еуросупер БС-95 ...

На 18-ти мај почнува Евровизија, Васил Гарванлиев ќе ги брани боите на Македонија со „Here I Stand“

Од 18-ти  до 22-ри мај во Ротердам, Холандија ќе се одржи 65-то издание на Евровизија. Нашиот претставник, Васил Гарванлиев ќе настапи во првата ...

Време-Сончево и топло со умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со умерена облачност. Кон крајот на денот во североисточните делови ќе има локален дожд. Ќе дува ...

30 нови случаи на ковид 19, во Струга едно починато лице и еден оздравен пациент

Во текот на последните 24 часа се направени 1.658 тестирања, при што се регистрирани 30 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за здравство. ...

Претседателот Пендаровски не го потпиша Указот за легализација на дивоградбите

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски го извести претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери, дека одлучи да не го потпише Указот за прогласување ...

Време-Сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за краткотраен дожд

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, попладне со услови за појава на локален краткотраен дожд во планинските региони. Ќе ...

Од денеска полицискиот час ќе започнува од полноќ

Од денеска на сила стапуваат новите мерки наКомисијата за заразни болести. Полицискиот час ќе започнува на полноќ, а ќе трае до 4:00 часот. ...

Верниците од исламска вероисповед го слават Рамазан Бајрам

Верниците од исламската вероисповед денеска го слават верскиот празник Рамазан Бајрам со кој завршува светиот месец Рамазан и се означува крајот на едномесечниот ...

Време- Сончево со мала до умерена облачност и услови за дожд

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност со услови за краткотраен дожд на северозападот. Ќе дува умерен до засилен ветер ...

Досега се се аплицирани 160.425 дози вакцини, имунизацијата се одвива непречено во сите пунктови

Вакцинацијата во земјава се одвива непречено на сите пунктови низ државата.-информира министерот Филипче. Вкупно се аплицирани 160.425 дози вакцини, а ревакцинирани се 24.851 ...
error: