ТОП Вести

Спорт

По повод Европската недела на спортот се одржаа училишни спортско-рекреативни активности во Струга

По повод Европската недела на спортот, организиран од страна на Агенција за млади и спорт и Општина Струга, во спортската сала при ОOУ,,Браќа ...

Веслачки клуб ,,Црн Дрим“ од Струга со одлични резултати на Меѓународната регата во Пловдив

На меѓународната веслачка регата која изминатиов викенд се одржа во Пловдив , Бугарија учествуваше и веслачкиот клуб Црн Дрим од Струга. Mладите струшки ...

ФФМ ги повикува навивачите да ја бодрат Македонија во мечот со Бугарија

Фудбалската федерација на Македонија ги повикува навивачите да ја бодрат македонската А репрезентација на вечерашниот натпревар против Бугарија на Националната арена „Тодор Проески“ ...

ЕК Снегар -Струга освои шест медали на Интернационалната регата во Охрид

ЕК Снегар -Струга  учествуваше на Интернационалната регата во Охрид. Струшките едриличари постигнаа одлични резултати и дома се вратија со шест медали. Класа оптимист генерален ...

Доријан Петкоски е балкански шампион во џудо, бронза за Томи Блажевски – Успешно заврши настапот на нашите репрезентативци на Балканското Првенство У13 во Пале, Босна и Херцеговина!

Успешно заврши настапот на нашите репрезентативци на Балканското Првенство У13 во Пале, Босна и Херцеговина! Доријан Петкоски го освои златниот медал и со ...

Викендов во Струга се одржа првата еко-регата во рамки на проектот „Зелен Кајак“

Под мотото „Биди Еко-спортист, придонеси природата да расне!“ изминатиов викенд на „Машка Плажа“ во Струга, беше успешно спроведена првата еко-регата како дел од ...

ФК Караорман загуби од екипата на Вардар во петтото коло од втората лига

Во рамки на петтото коло од втората фудбалска лига, екипата на ФК Караорман загуби од екипата на  Вардар 1:2. ...

Игор Стефановски-Иџе стана европски вицешампион во генералниот пласман на шампионатот во Хрватска

Најдобриот македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе победи на последната трка на Европскиот ридско-планински шампионат која се возеше во Бузет, Хрватска. Со оваа ...

Утре во Струга ќе се одигра меморијален натпревар во чест на Здравко Танески – Здравче

Утре во спортската сала Нико Нестор во Струга ќе се одигра меморијален натпревар во кошарка во чест на Здравко Танески – Здравче. Натпреварот ...

Утре во Струга се одржува Отворено Меѓународно триатлон првенство

Утре во кампот АС во Струга  ќе се одржи Отворено Меѓународно триатлон првенство. Oрганизаторите очекуваат околу 200 натпреварувачи, тоа е всушност и дозволениот ...
error: