ТОП Вести

Спорт

На 24-ти јуни ќе се одржи ,,Струга Опен 2023“ – Интернационален џудо натпревар и инклузивно џудо

Во организација на џудо клубот „Дрим“ од Струга и „Порака Нова“ – Струга,  на 24-ти јуни  ќе се одржи Интернационален Џудо натпревар ,,Struga ...

Утре во Струга ќе се одржи Меѓународната веслачка регата ,,Struga Open 2023“

Веслачкиот клуб ,,Црн Дрим“-Струга организира Меѓународна веслачка регата ,,Struga Open 2023“ што ќе се одржи утре (10-ти јуни) со почеток во 8:00 часот ...

Струшките триатлонци со одлични резултати во триатлон лигата во Хрватска

Tриатлон и пливачки клуб ,,3 Дисциплини“ настапи во Хрватската на триатлон лига на островот Раб под Тк.Ривал, нивниот побратимен клуб уште од 2016 ...

Давид Крстески од Мислешево освои два бронзени медали на Меѓународниот таеквондо турнир во Бугарија

Македонската традиционална таеквон-до федерација викендов со шест натпреварувачи настапи на Меѓународниот турнир А класа „Софија опен 2023“  во соседна Бугарија, а еден од нив ...

Игор Стефановски – Иџе победи на трката во Чешка

Најдобриот македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе го освои првото место на трката „Еко Хомо Штернберг“ во Чешка. Стефановски  стигна прв на целта со ...

Eкипата на АСП Пак – Охрид e победник на турнирот ,,Враништа 2023“

Заврши  29-тото издание на турнирот во мал фудбал ВРАНИШТА 2023. Освојувач на четвртото место и утешна награда од 4 000 денари е екипата ...

Помалите пионерки на ЖКК Струга 2009 не успеаа да освојат медал на Ф4

Помалите пионерки на ЖКК Струга 2009 не успеаа да освојат медал на Ф4. Во полуфиналната пресметка во последните секунди од натпреварот загубија од ...

,,Бел мерцедес“ и ,,АСП Пак“ се финалисти на турнирот ,,Враништа 2023“

Вторник 30.05.2023 1/2 ПОЛУФИНАЛЕ 20:30 Бел мерцедес – Камионски Делови БОСС (0:1); 3:1 21:30 АСП Пак – Фасада Чајник (2:1); 5:4 Со овие ...

Успешно одржано петтото издание на ултрамаратонската трка Охрид Ултра-Треил во Националниот Парк Галичица

Овој викенд на падините на планината Галичица беше одржано јубилејното петто издание на планинската ултрамаратонска трка Охрид Ултра-Треил. Настанот Охрид Ултра-Треил ова година ...

Tаеквондо клубот ,,Сонкал“ постигна одлични резултати на турнир во Зворник

Под покровителство на МТТФ, таеквондо клубот ,,Сонкал“ од Мислешево настапи во А класа турнир во Зворник БиХ. На гран-при турнирот во Зворник зедоа ...
error: