ТОП Вести

Музика

Сирилик со одлича преработка на познатиот хит на Роберт Билбилов „Јас те губам”

Познатото дуо „Сирилик” (Cyrilic), браќата Андреј и Бојан, го преработи хитот на Роберт Билбилов од 2008 година, „Јас те губам”. Во новата верзија, ...

„Кој отров“ – нов сингл на Роберт Билбилов

Роберт Билбилов завчера го промовираше новиот сингл „Кој отров“. Автор на текстот е Робин Зимбаков а музиката и аранжманот се на Роберт. Спотот ...

Александар Тарабунов: Со моите нови песни се трудам да ги следам светските музички трендови

Во минутите посветени на македонската музика разговаравме со Александар Тарабунов, повод за ова телефонско гостување се неговите две нови песни ,,Заборави“ и ,,Лек ...

(ВИДЕО) Професионални музичари од Струга, Вевчани и Октиси го претставуваат музичкиот проект ,,Премин“

Kомпозиторот Дамјан Томоски, Коста Костоски (вокал) и Христијан Чавкоски (контрабас) го претставуваат музичкиот проект ,,Премин“ Се работи за професионални музичари од Струга, Октиси ...

Групата Ареа ја претставува новата песна насловена ,,Отсекогаш“

Групата ,,Ареа“ ја претставува новата песна насловена како ,,Отсекогаш”. Видео записот за оваа песна го режираше, снимаше и монтираше Даниел Јовески. Снимањето се одвиваше на повеќе локации а најголемиот дел од кадрите се снимија во Маврово во црквата Св. Никола Летен. Како актери во видеото се појавуваат Мариа Стојаноска и Илија Трале Левески. ...

Гуру Харе: ,,Maкедонска“ е фузија на мојот музички белег и музичари од етно-светот

Македонска – е новата инструментална песна на Гуру Харе, инспирирана од народното творештво, но го носи препознатливиот блуз призвук кој е карактеристичен за ...

Нова инструментална песна на Гуру Харе насловена Македонска!

Македонска – е новата инструментална песна на Гуру Харе, инспирирана од народното творештво, но го носи препознатливиот блуз призвук кој е карактеристичен за ...

Влатко Лозаноски – Лозано ja промовира новата песна ,,Вардаре“

Во пресрет на најголемиот христијански празник Велигден, еден од нашите најпопуларни пејачи Влатко Лозаноски – Лозано со нов хит, прекрасната „Вардаре“. Песната е ...

Николче Мицевски: ,,Kруг“ е збир на моето досегашно музичко и животно искуство

Во минутите посветени на квалитетната македонска музика, во денешното Play cafe на Play radio, претставивме новиот сингл на познатиот музичар и композитор Николче ...

( ВИДЕО) Никола Тони го претстави спотот за песната ,I love you 2 Times’’

Музичарот Никола Ристески  го промовираше видео записот за песната ,,I love you 2 Times’’. Станува збор за проект што беше работен подолго време ...
error: