ТОП Вести

Музика

Кичевчанецот Тоше Ангелески со cover верзија на големиот хит „И сад ме по теби познају.”

Тоше Ангелески ја започнува својата соло кариера. Станува збор за музичар од Кичево кој беше член на „Рефреш бенд“. Ангелески ја претставува својата ...

Албумот „Елегија“ Папаз и Танче ви го подаруваат во дигитално издание!

Со оглед на моменталната ситуација,  познатите музичари Горан Папаз и Танче Грозданоски решија својот прв заеднички албум на публиката да и го подарат ...

(ВИДЕО) Miyatta ја промовираше новата песна „Regret“

Miyatta ја претставува својата нова песна насловена како „Regret“ -„Regret“ e производ на мојата соработка со Давор Јордански кој се потпишува како аранжер ...

На 8-ми март ќе биде промовирана евровизиската песна, Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија со „You“

  Во недела (8-ми март) во  дневникот 2  на МТВ  ќе биде промовирана евровизиската песна „YOU“, со која што Васил Гарванлиев ќе настапи ...

„Баклава“ го претставува новото музичко видео за песната „Тиркиз“

По успешната концертна промоција на новиот албум,  во петокот во МКЦ, групата Баклава  го презентира новото музичко видео за песната „Тиркиз“. Видеото е ...

(ВИДЕО): „Brass Brothers“ ja промовираа својата прва авторска песна

Популарниот битолски бенд „Brass Brothers“ ja промовираше  својата прва авторска песна со наслов „Време-невреме“ Како автори на текстот се потпишуваат Елена Тодосиоска и ...

Meto Di Flash: „Те чекам“ е динамична музичка приказна по вкус на публиката

Во денешното издание на емисијата Play cafe на Play radio гостуваше Меto Di Flash, музичар од Струга кој е познат по одличните live-караоке ...

(ВИДЕО) Баладата „Мајко“ на Гуру Харе во нова инструментална верзија

Емотивната балада „Мајко“, авторско дело на Игор Атанасовски-Харе која минатата година ја сними Аки Ракимовски, доби нова инструментална верзија. Во нов аранжман, Харе ...

(ВИДЕО) Суперхикс снимија нов музички спот за песната „Ана“.

Убавата Ана ги оживеа восочните фигури на членовите од групата „Суперхикс“. Поминувајќи пред излогот каде што беа поставени фигурите, Ана им го сврте ...

Maкедонија ќе го отвори Евросонг 2020, Гарванлиев ќе пее прв

Тимот на евровизискиот фестивал го објави редоследот на настапи на земјите учеснички на овогодинешниот Евросонг што од 12-ти до 16-ти мај во Ротердам ...
error: