ТОП Вести

Вести

Владата го утврди стартот на работите на неколку автопатните правци, меѓу нив и Требеништа – Струга – Ќафасан

На 55-тa седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за одржаната втора седница на Комитетот за преговори за склучување на Договор за градење ...

Игор Џамбазов на Play radio- Ги поканувам сите љубители на квалитетна музика на прекрасен концерт на летна сцена Сиеста во Струга

На први јули на летна сцена Сиеста, на големо задоволство на струшката публика, концерт ќе одржи Игор Џамбазов заедно со Гуру Харе и ...

МТСП: Во тек е етапната исплата на јунските пензии

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.06.2022 год. (вторник) започнува етапната исплата на јунските пензии, кои продолжуваат да се ...

Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност.во попладневните и вечерните часови ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и ...

Проекција на филмот ,,Евгенија Гранде“во среда во Охрид

На 29-ти јуни (среда) во Центар за култура „Григор Прличев“ – Охрид ќе се прикажува филмот „Евгенија Гранде“ на режисерот Марк Диген (2020) со ...

Шестото издание на фестивалот на краток филм „Drim Short 2022“ од 6-ти до 9-ти август во Струга

Шестото издание на фестивалот на краток филм „Drim Short 2022“,  оваа година ќе се одржи од 6-ти до 9-ти август, на „Летна Сцена“ ...

Tриатлон клубот 3 Дисциплини оствари одлични резултати на три натпревари изминатиов викенд

Пливачкиот и триатлон клубот 3Дисциплини од Струга со само осум деца од тимот -Тија Кукунешоска, Олса Орани Миа Мачоска Марко Шаврески, Дамјан Бежаноски, ...

Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ...

Денеска се одржа рекреативна велосипедска тура Охрид-Струга-Радожда

Интернационалната полициска асоцијација (ИПА) – регион Охрид, денеска организираше рекреативна велосипедска тура Охрид-Струга-Радожда. Турата започна во 08:30 часот од Градското пристаниште во Охрид, ...

Во понеделник ќе се спроведе дезинсекција за уништување комарци на цела територија на Струга

Oпштина Струга ги известува граѓаните и пчеларите дека  на подрачјето на општина Струга на 27.06.2022 год. ( понеделник) ќе ce спроведе теристичка (од ...
error: