ТОП Вести

Забава

OFENBACH, NAPALM DEATH, VOJKO V и СТРАЈК на Д ФЕСТИВАЛ!

Д ФЕСТИВАЛ кој ова лето ќе се одржува од 12-ти до 14-ти јули во Дојран, може да се пофали со армија фанови кои ја препознаваат ...

Групата Суперхикс прослави 25 години од првиот настап

Во недела, 3-ти март 2019 година, Суперхикс во МКЦ ја прославија својата 25 годишнина од првиот настап. Тие се вратија на корените кои ...

На EXIT доаѓа водечкиот глобален хитмејкер на денешницата – DJ Snake!

Диџеј Снејк (DJ Snake), еден од најпопуларните музички изведувачи на светот и автор на низа најслушани глобални хитови, го потврди својот настап на главната ...

Се одржа 22-та „Златна Бубамара на популарноста“ -ова се дел од наградените

ВИП-арената „Борис Трајковски“ синоќа полна  до последното седиште и до последниот слободен простор. И овогодишната 22. Златна Бубамара на популарноста беше на висина ...

Најголемиот светски хитмејкер во Црна Гора: Дејвид Гета го предводи најсилниот „Си Денс“ фестивал досега!

Дејвид Гета (David Guetta), најуспешниот музички продуцент на 21-от век и еден од најбараните музички изведувачи на светот ќе ја предводи програмата на ...

Нова епизода од „Импровокација“ во сабота во Охрид

На 23-ти февруари во Народен театар Охрид, публиката ќе има можност да го проследи шестото шоу од петтата сезона од театарската импровизација „Импровокација“. ...

Опасна екипа се собира ова лето: EXIT објави жестоки гитарски засилувања за Explosive бината!

Екстремната бина за екстремните луѓе, славниот „Експлозив Стејџ“ (Explosive Stage) ситуиран во рововите на Тврдината, оваа година ќе биде вистинско поприште за фановите ...

Шесто издание на манифестацијата „Моден ден“ на 1-ви март во Струга

На 1-ви март со почеток во 20:00 часот, во „Розе-сала“во хотел Дрим ќе се одржи шестото издание на манифестацијата „Моден ден“. На овогодинешниот ...

Синоќа беа доделени „Греми“ наградите – ова се најуспешните музички sвезди

Синоќа во Лос Анџелес беа доделени најпрестижните музички награди „Греми“ на кои  sвезди на вечерта беа  Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Споменатите ...

EXIT Dance Arena посилна од било кога! На едно место Carl Cox, Kalkbrenner, Mills, Amelie, Maceo, Brejcha, Peggy, Charlotte, Dax…

Откако своето враќање на една од најголемите светски електронски сцени прв го потврди големиот Carl Cox, и останатите најпосакувани хедлајнери на денешницата во ...
error: