Жител на Ново село вербално го нападнал обезбедувањето во струшката болница

- Локални
373

На 14-ти мај 2020 година, околу 17:00 часот, во Општата болница во Струга, 50-годишниот Б.Л. од струшкото село Ново село, го нарушил јавниот ред и мир, со карање и дрско однесување кон лицето Е.Л. – работник на обезбедување во болницата.

– Напаѓачот е приведен, по што против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари