Време-Сончево и многу топло, попладне во источните делови нестабелно со пороен дожд

- Македонија
22

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне, претежно во источните делови, ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 28 до 34 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари