Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност

- Македонија
51

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ-8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 37 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари