Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд

- Македонија
40

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност.во попладневните и вечерните часови ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 30 до 38 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари