Време-Сончево, топло и ветровито, попладне пороен дожд

- Македонија
40

Сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град. УВ= 8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 28 до 38 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари