Почина Дејан Џутески, поранешен ракометар на РК Струга

- Локални, Хроника
10320

По кратко боледување, на 44 годишна возраст почина некогашниот кружен напаѓач на РК Струга, Дејан Џутески.

И покрај големиот талент што го поседуваше, Џутески цела своја кариера ја помина во својот матичен клуб.

Од РК Струга изразија сочувство до семејството и пријателите на Дејан.

Facebook Коментари