Време – Облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 11 до 15 степени.

Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Ќе дува умерен до засилен, а повремено и силен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 12 до 18 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари