Откажани се осминафиналните и четвртфиналните натпревари во ЛШ, Вардар е елиминиран

- Спорт
138

Европската ракометна федерација денеска информираше дека се откажани  осминафиналните и четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите.

Тоа значи дека Вардар е веќе поранешен европски шампион. Ширењето на коронавирусот ја натера ЕХФ да ги откаже овие натпревари и да ги испрати на завршниот турнир во декември, најдобрите четири екипи во групната фаза, а тоа се Барселона, ПСЖ, Веспрем и Кил.

Откажани се и четвртфиналните натпревари во женска конкуренција, на завршниот турнир ќе играат Ѓер, Брест, Мец и Есбјерг.

Facebook Коментари