Голема полициска акција во Струга, уапсени се 20-ина криминалци

- Локални
3591

Во Струга изутринава се спроведува голема полициска акција во која, според првичните информации, уапсени се 20-ина криминалци од страна на специјалци на Министерството за внатрешни работи.

Од МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција, но детали најавуваат по нејзиното завршување.

Facebook Коментари