Министерот Бектеши утре на средба со трговци од охридско-струшкиот регион, ќе ги информира за предложените измени на Законот за „Недела неработен ден“

- Локални
105

Министерот за економија во Владата на Република Македонија Крешник Бектеши, утре, недела 22-ри мај 2022 година, ќе биде во посета на Охрид.

 

Според најавите од неговиот кабинет, министерот ќе оствари средба со трговци од охридско-струшкиот регион и ќе ги информира за предложените измени и дополнувања на Законот за трговија за „Недела неработен ден“ во туристичките места.

извор: ОхридПрес

фото: архива

Facebook Коментари