Три малолетнички нападнале друга малолетничка во село Мислешево

- Локални
838
На 24.08.2022 во 21.40 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека околу 19.30 часот во кругот на основно училиште во с.Мислешево, струшко, малолетничка од с.Мислешево била физички нападната со тврд предмет од три малолетнички од с.Мислешево.
По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари