Во петок во Охрид реприза на хит претставата ,,Енергични луѓе“

- Локални
44
Овој петок, 27-ми мај, во Центарот заа култура ,,Григор Прличев“ во Охрид, реприза на хит претставата ,,Енергични луѓе“.
Режисер е  Александар Ивановски.
Играат: Никола Тодороски, Биљана Билаловиќ Вељаноска, Горан Стојаноски, Стрезо Стаматовски, Павел Маслов и Адријана Билаловиќ Тодороска.
,,Билетите по цена од 200 денари, се пуштени во продажба. Побрзајте, обезбедете си билет. Интересот за најновата продукција на НТО е многу голем!!!“-информираат од охридскиот центар за култура.
Почетокот е закажан за 20:00 часот.

Facebook Коментари