Укината забраната за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

- Македонија
54

Од 12:00 часот денеска е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патот Маврово – Дебар, соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“.

Забраната беше воведена утринава во 09:00 часот поради врнежи од снег.
фото: архива

Facebook Коментари